WP Rocket 3.4 - en to hr translation catalogue (690 entries)

en: Your site is hosted on %s, we have enabled Varnish auto-purge for compatibility.
hr: Vaša web stranica je hostana kod %s. Radi kompatibilnosti smo uključili automatsko čišćenje Varnisha.

en: Your installation seems to be missing core Kinsta files managing Cache clearing and CDN, which will prevent your Kinsta installation and WP Rocket from working correctly. Please get in touch with Kinsta support through your %1$sMyKinsta%2$s account to resolve this issue.
hr: Čini se da vašoj instalaciji nedostaju Kinsta datoteke koje upravljaju čišćenjem Cachea i CDN-om, što će spriječiti ispravno postavljanje vaše Kinsta instalacije i WP Rocketa. Molimo kontaktirajte Kinsta podršku putem vašeg %1$sMyKinsta%2$s računa kako biste riješili ovaj problem.

en: Jetpack XML Sitemaps
hr: Jetpack XML mape web-lokacije

en: Preload the sitemap from the Jetpack plugin
hr: Unaprijed učitaj mapu web-lokacije od Jetpacka

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
hr: Automatski detektiramo mapu web-lokacije generiranu pomoću%s. Možete označiti opciju da ga se predučita.

en: All in One SEO XML sitemap
hr: All in One SEO XML mapa sajta

en: Rank Math XML sitemap
hr: Rank Math XML mapa web-lokacije

en: SEOPress XML sitemap
hr: SEOPress XML mapa weba

en: The SEO Framework XML sitemap
hr: SEO Framework XML mapa web-lokacije

en: Yoast SEO XML sitemap
hr: Yoast SEO XML mapa sajta

en: Cloudflare did not provide any reply. Please try again later.
hr: Cloudflare nije dao nikakav odgovor. Molimo pokušajte ponovo kasnije.

en: Incorrect Cloudflare email address or API key.
hr: Netočna Cloudflare email adresa ili API ključ.

en: Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
hr: Pročitajte %1$sdokumentaciju%2$s za daljnje upute.

en: Incorrect Cloudflare Zone ID.
hr: Netočan Cloudflare Zone ID.

en: Cloudflare email and/or API key are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
hr: Cloudflare email i/ili API ključ nisu postavljeni. Pročitajte %1$sdokumentaciju%2$s za više uputa.

en: Missing Cloudflare Zone ID.
hr: Nedostaje Cloudflare Zone ID.

en: It looks like your domain is not set up on Cloudflare.
hr: Izgleda da vaša domena nije postavljena na Cloudflare-u.

en: <strong>WP Rocket:</strong> Cloudflare cache successfully purged.
hr: <strong>WP Rocket:</strong> Cloudflare cache je uspješno očišćen.

en: Cloudflare development mode error: %s
hr: Greška u Cloudflare razvojnom modu: %s

en: Cloudflare development mode %s
hr: Cloudflare razvojni mod%s

en: Cloudflare cache level error: %s
hr: Greška u Cloudflare cache nivou: %s

[ctx: Cloudflare caching level]
en: Standard
hr: Standardno

en: Cloudflare cache level set to %s
hr: Cloudflare cache nivo stavljen na %s

en: Cloudflare minification error: %s
hr: Greška u Cloudflare minifikaciji:%s

en: Cloudflare minification %s
hr: Cloudflare minifikacija%s

en: Cloudflare rocket loader error: %s
hr: Greška Cloudflare rocket učitavača:%s

en: Cloudflare rocket loader %s
hr: Cloudflare rocket učitavač:%s

en: Cloudflare browser cache error: %s
hr: Cache greška Cloudflare pretraživača :%s

en: Cloudflare browser cache set to %s seconds
hr: Cloudflare cache pretraživača stavljen na %ssekundu

en: Save Changes
hr: Spremi Promjene

en: Validate License
hr: Potvrdite licencu

en: Unavailable
hr: Nedostupno

en: License
hr: Licenca

en: API key
hr: API ključ

en: Email address
hr: Email adresa

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: Get help, account info
hr: Zatražite pomoć, informacije o računu

en: My Status
hr: Moj status

en: Rocket Analytics
hr: Rocket Analitika

en: I agree to share anonymous data with the development team to help improve WP Rocket. %1$sWhat info will we collect?%2$s
hr: Slažem se da dijelim anonimne podatke s razvojnim timom kako bih pomogao poboljšati WP Rocket. %1$sKoje ćemo podatke prikupiti?%2$s

en: Basic cache options
hr: Osnovne mogućnosti cachea

en: Mobile Cache
hr: Mobilni Cache

en: Speed up your site for mobile visitors.
hr: Ubrzajte svoju web-lokaciju za posjetitelje koji koriste mobilne uređaje.

en: We detected you use a plugin that requires a separate cache for mobile, and automatically enabled this option for compatibility.
hr: Otkrili smo da koristite dodatak koji zahtijeva zasebni cache za mobilne uređaje i automatski smo uključili tu mogućnost radi bolje kompatibilnosti.

en: User Cache
hr: Cache korisnika

en: %1$sUser cache%2$s is great when you have user-specific or restricted content on your website.
hr: %1$sCache korisnika%2$s je odličan kada prikazujete sadržaj isključivo određenim korisnicima ili imate ograničenu vidljivost sadržaja na vašoj web-lokaciji.

en: Cache Lifespan
hr: Vijek trajanja cachea

en: Cache files older than the specified lifespan will be deleted.<br>Enable %1$spreloading%2$s for the cache to be rebuilt automatically after lifespan expiration.
hr: Cache datoteke starije od navedenog životnog vijeka cache-a će biti uklonjene.<br>Aktivirajte %1$spreloading%2$s kako bi se cache obnovio nakon isteka.

en: Enable caching for logged-in WordPress users
hr: Omogući caching za logirane WordPress korisnike.

en: Enable caching for mobile devices
hr: Omogućite cachiranje na mobilnim uređajima

en: Separate cache files for mobile devices
hr: Odvojite cache datoteke za mobilne uređaje

en: Most modern themes are responsive and should work without a separate cache. Enable this only if you have a dedicated mobile theme or plugin. %1$sMore info%2$s
hr: Većina modernih tema je responzivna i trebala bi raditi bez zasebnog cachea. Omogućite ovo samo ako imate dediciranu mobilnu temu ili dodatak. %1$sViše informacija%2$s

en: Specify time after which the global cache is cleared<br>(0 = unlimited )
hr: Navedite vrijeme nakon kojeg će se izbrisati globalni cache<br>(0 = neograničeno )

en: Reduce lifespan to 10 hours or less if you notice issues that seem to appear periodically. %1$sWhy?%2$s
hr: Smanjite vijek trajanja na 10 sati ili manje ako primijetite probleme koji se povremeno pojavljuju. %1$sZašto?%2$s

en: Hours
hr: Sati

en: Days
hr: Dana

en: File Optimization
hr: Optimizacija datoteka

en: Optimize CSS & JS
hr: Optimiziraj CSS i JS

en: CSS Files
hr: CSS datoteke

en: %1$s Minification is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable those options in Autoptimize.
hr: %1$s jMinfikacija je trenutno aktivirana pomoću dodatka <strong>Autoptimize</strong>. Ako želite koristiti %2$sminifikaciju, onemogućite te opcije u postavkama Autoptimize-a.

en: JavaScript Files
hr: JavaScript datoteke

en: Minify CSS files
hr: Minificiraj CSS datoteke

en: Minify CSS removes whitespace and comments to reduce the file size.
hr: Minificiranje CSS-a uklanja razmake  i komentare kako bi se smanjila veličina datoteke.

en: This could break things!
hr: Ovo bi moglo poremetiti izgled/funkcionalnost vaše web-lokacije!

en: If you notice any errors on your website after having activated this setting, just deactivate it again, and your site will be back to normal.
hr: Ako na web-lokaciji primijetite pogreške nakon što ste aktivirali ovu postavku, samo je ponovno deaktivirajte, a web-lokacija će se vratiti u normalu.

en: Activate minify CSS
hr: Aktiviraj minifikaciju CSS-a

en: Combine CSS files <em>(Enable Minify CSS files to select)</em>
hr: Kombiniraj CSS datoteke <em>(Omogući minifikaciju CSS datoteka za odabir)</em>

en: Combine CSS merges all your files into 1, reducing HTTP requests. Not recommended if your site uses HTTP/2. %1$sMore info%2$s
hr: Kombiniranje CSS-a spaja sve vaše datoteke u jednu, smanjujući HTTP zahtjeve. Ne preporučuje se ako web-lokacija koristi HTTP/2. %1$sViše informacija%2$s

en: Activate combine CSS
hr: Aktiviraj kombiniranje CSS-a

en: Excluded CSS Files
hr: Izuzete CSS datoteke

en: Specify URLs of CSS files to be excluded from minification and concatenation (one per line).
hr: Navedite URL-ove CSS datoteka koje treba isključiti iz minifikacije i kombiniranja (jedan URL po retku).

en: <strong>Internal:</strong> The domain part of the URL will be stripped automatically. Use (.*).css wildcards to exclude all CSS files located at a specific path.
hr: <strong>Interno:</strong> Dio domene URL-a automatski će biti automatski uklonjen. Koristite (.*).css zamjenske znakove (wildcard) da biste isključili sve CSS datoteke koje se nalaze na određenoj putanji.

en: <strong>3rd Party:</strong> Use either the full URL path or only the domain name, to exclude external CSS. %1$sMore info%2$s
hr: <strong>CSS treće strane:</strong> Za isključivanje vanjskog CSS-a upotrijebite ili punu putanju URL-a ili samo naziv domene. %1$sViše informacija%2$s

en: Optimize CSS delivery
hr: Optimiziraj isporuku CSS-a

[ctx: WP Critical CSS compatibility]
en: Optimize CSS Delivery is currently handled by the %1$s plugin. If you want to use WP Rocket’s Optimize CSS Delivery option, disable the %1$s plugin.
hr: Optimizacijom isporuke CSS-a trenutno upravlja %1$s .  Ako želite koristiti opciju Optimiziraj isporuku CSS-a WP Rocketa, onemogućite plugin %1$s .

en: Optimize CSS delivery eliminates render-blocking CSS on your website for faster perceived load time. %1$sMore info%2$s
hr: Optimiziranje isporuke CSS-a eliminira CSS-ove koji blokiraju prikaz na vašoj web-lokaciji radi doživljavanja bržeg  vremena učitavanja. %1$sViše informacija%2$s

en: Fallback critical CSS
hr: Zamjenski ključni CSS

en: Provides a fallback if auto-generated critical path CSS is incomplete. %1$sMore info%2$s
hr: Pruža zamjenu ako je automatski generiran CSS ključne putanje nepotpun. %1$sViše informacija%2$s

en: Remove Unused CSS
hr: Uklonite nekorišteni CSS

en: Removes unused CSS per page and helps to reduce page size and HTTP requests for better performance. %1$sMore info%2$s
hr: Uklanja nekorišteni CSS po stranici i pomaže u smanjenju veličine stranice i HTTP zahtjeva za bolju izvedbu. %1$sViše informacija%2$s

en: CSS safelist
hr: CSS sigurna lista

en: Specify CSS filenames, IDs or classes that should not be removed (one per line).
hr: Navedite imena CSS datoteka, ID-ove ili klase koje ne treba uklanjati (po jedan u retku).

en: Minify JavaScript files
hr: Minificiraj JavaScript datoteke

en: Minify JavaScript removes whitespace and comments to reduce the file size.
hr: Minficiranje JavaScripta uklanja razmake i komentare kako bi se smanjila veličina datoteke.

en: Activate minify JavaScript
hr: Aktiviraj minifikaciju JavaScripta

en: Combine JavaScript files <em>(Enable Minify JavaScript files to select)</em>
hr: Kombiniraj JavaScript datoteke <em>(Omogući minifikaciju JavaScript datoteka za odabir)</em>

en: Combine JavaScript files combines your site’s internal, 3rd party and inline JS reducing HTTP requests. Not recommended if your site uses HTTP/2. %1$sMore info%2$s
hr: Kombiniranje JavaScript datoteka kombinira JS vaše web-lokacije, JS treće strane i inline JS smanjujući HTTP zahtjeve.. Ne preporučuje se ako web-lokacija koristi HTTP/2. %1$sViše informacija%2$s

en: Activate combine JavaScript
hr: Aktiviraj kombiniranje JavaScripta

en: Excluded Inline JavaScript
hr: Izuzet Inline JavaScript

en: Specify patterns of inline JavaScript to be excluded from concatenation (one per line). %1$sMore info%2$s
hr: Navedite uzorke inline JavaScripta koji će biti isključeni iz kombiniranja (jedan po retku).%1$sViše informacija%2$s

en: Excluded JavaScript Files
hr: Izuzete JavaScript datoteke

en: Specify URLs of JavaScript files to be excluded from minification and concatenation (one per line).
hr: Odredite URL-ove JavaScript datoteka koje će biti isključene iz minifikacije i kombiniranja (jedan po retku)

en: <strong>Internal:</strong> The domain part of the URL will be stripped automatically. Use (.*).js wildcards to exclude all JS files located at a specific path.
hr: <strong>Interno:</strong> Dio domene URL-a automatski će biti automatski uklonjen. Koristite (.*).js zamjenske znakove (wildcard) da biste isključili sve JS datoteke koje se nalaze na određenoj putanji.

en: <strong>3rd Party:</strong> Use either the full URL path or only the domain name, to exclude external JS. %1$sMore info%2$s
hr: <strong>JS treće strane:</strong> Za isključivanje vanjskog JS-a upotrijebite ili punu putanju URL-a ili samo naziv domene. %1$sViše informacija%2$s

en: Load JavaScript deferred
hr: Učitaj JavaScript s odgodom

en: Load JavaScript deferred eliminates render-blocking JS on your site and can improve load time. %1$sMore info%2$s
hr: Učitavanje JavaScript s odgodom uklanja JS koji blokira prikaz vaše web-lokacije i može poboljšati vrijeme učitavanja.%1$sViše informacija%2$s

en: Specify URLs or keywords of JavaScript files to be excluded from defer (one per line). %1$sMore info%2$s
hr: Navedite URL-ove ili ključne riječi JavaScript datoteka koje će se izuzeti iz odgode (po jedan u retku). %1$sViše informacija%2$s

en: Delay JavaScript execution
hr: Odgodi izvršavanje JavaScripta

en: Improves performance by delaying the loading of JavaScript files until user interaction (e.g. scroll, click). %1$sMore info%2$s
hr: Poboljšava performanse odgađajući učitavanje JavaScript datoteka do interakcije korisnika (npr. scroll, klik).  %1$sViše informacija%2$s

en: Specify URLs or keywords that can identify inline or JavaScript files to be excluded from delaying execution (one per line).
hr: Navedite URL-ove ili ključne riječi koje mogu prepoznati inline ili JavaScript datoteke koje želite izuzeti iz odgode izvršavanja (jedna po retku).

en: Media
hr: Medij

en: LazyLoad, embeds, WebP
hr: LazyLoad, embedovi, WebP

en: It can improve actual and perceived loading time as images, iframes, and videos will be loaded only as they enter (or about to enter) the viewport and reduces the number of HTTP requests. %1$sMore Info%2$s
hr: Može poboljšati stvarno i opaženo vrijeme učitavanja tako što će slike, iframeove i videozapise učitati tek kad uđu (ili netom prije) u okvir za prikaz (viewport) te tako smanjiti broj HTTP zahtjeva. %1$sViše informacija%2$s

en: LazyLoad is currently activated in %2$s. If you want to use WP Rocket’s LazyLoad, disable this option in %2$s.
hr: Lazyload je trenutno aktivan pomoću %2$s. Ako želite koristiti WP Rocket LazyLoad, onemogućite ovu opciju pod%2$s.

en: Image Dimensions
hr: Dimenzije slika

en: Add missing width and height attributes to images. Helps prevent layout shifts and improve the reading experience for your visitors. %1$sMore info%2$s
hr: Slikama dodajte atribute širine i visine koji nedostaju. Pomaže u sprječavanju pomicanja elemenata stranice i poboljšava iskustvo čitanja.. %1$sViše informacija%2$s

en: Embeds
hr: Embedi

en: Prevents others from embedding content from your site, prevents you from embedding content from other (non-allowed) sites, and removes JavaScript requests related to WordPress embeds
hr: Sprječava druge da ugrađuju (embedaju) sadržaj s vaše web-lokacije, sprječava ugrađivanje sadržaja s drugih web-lokacija (koje nisu dopuštene) i uklanja JavaScript zahtjeve vezane uz WordPress embede.

en: WebP compatibility
hr: WebP kompatibilnost

en: Enable this option if you would like WP Rocket to serve WebP images to compatible browsers. Please note that WP Rocket cannot create WebP images for you. To create WebP images we recommend %1$sImagify%2$s. %3$sMore info%2$s
hr: Omogućite ovu opciju ako želite da WP Rocket poslužuje WebP slike na kompatibilnim preglednicima. Imajte na umu da WP Rocket ne može stvoriti WebP slike za vas. Za stvaranje WebP slika preporučujemo %1$sImagify%2$s. %3$sViše informacija%2$s

en: Enable for images
hr: Uključi za slike

en: LazyLoad for images is currently activated in %2$s. If you want to use %1$s’s LazyLoad, disable this option in %2$s.
hr: Lazyload je trenutno aktivan pomoću %2$s. Ako želite koristiti %1$s lazyload, onemogućite ovu opciju pod%2$s.

en: Enable for iframes and videos
hr: Uključi za iframes i videa

en: Replace YouTube iframe with preview image
hr: Zamijenite YouTube iframe slikom za pregled

en: Replace YouTube iframe with preview image is not compatible with %2$s.
hr: Zamijenite YouTube iframe slikom za pregled nije kompatibilan s %2$s.

en: This can significantly improve your loading time if you have a lot of YouTube videos on a page.
hr: Može značajno poboljšati vrijeme učitavanja ako na stranici imate mnogo videozapisa sa YouTube-a.

en: Excluded images or iframes
hr: Izuzete slike ili iframe-ovi

en: Specify keywords (e.g. image filename, CSS class, domain) from the image or iframe code to be excluded (one per line). %1$sMore info%2$s
hr: Navedite ključne riječi (npr. naziv datoteke slike, CSS klasa, domena) sa slike ili iframe koda koji će biti izuzeti (po jedna u retku).%1$sViše informacija%2$s

en: Add missing image dimensions
hr: Dodaj dimenzije slike koje nedostaju

en: Disable WordPress embeds
hr: Onemogući WordPress embede

en: Enable WebP caching
hr: Omogući WebP caching

en: Preload
hr: Predučitavanje

en: Generate cache files, preload fonts
hr: Generiraj cache datoteke, predučitaj fontove

en: Preload Cache
hr: Predučitaj cache

en: When you enable preloading WP Rocket will generate the cache starting with the links on your homepage followed by the sitemaps you specify. Preloading is automatically triggered when you add or update content and can also be manually triggered from the admin bar or from the %1$sWP Rocket Dashboard%2$s.
hr: Kada omogućite predučitavanje WP Rocket će generirati cache počevši od linkova na početnoj stranici, a zatim mape web-lokacija koje navedete. Pretpregled se automatski pokreće kada dodajete ili ažurirate sadržaj, a može se i ručno pokrenuti iz administratorske trake ili iz %1$sWP Rocket nadzorne ploče%2$s.

en: Preload Links
hr: Predučitavanje linkova

en: Link preloading improves the perceived load time by downloading a page when a user hovers over the link. %1$sMore info%2$s
hr: Predučitavanje linkova poboljšava percipirano vrijeme učitavanja preuzimanjem stranice kada korisnik zadrži pokazivač iznad linka.%1$sViše informacija%2$s

en: Prefetch DNS Requests
hr: Prethodno dohvati DNS zahtjeve

en: DNS prefetching can make external files load faster, especially on mobile networks
hr: Prethodno dohvaćanje (prefetch) DNS-a može ubrzati učitavanje vanjskih datoteka, posebno na mobilnim mrežama

en: Preload Fonts
hr: Predučitaj fontove

en: Improves performance by helping browsers discover fonts in CSS files. %1$sMore info%2$s
hr: Poboljšava performanse pomažući preglednicima da otkriju fontove u CSS datotekama. %1$sViše informacija%2$s

en: Activate Preloading
hr: Aktiviraj predučitavanje

en: Activate sitemap-based cache preloading
hr: Aktivirajte prethodno učitavanje cachea temeljeno na Sitemapu

en: Sitemaps for preloading
hr: Mape web-lokacije za predučitavanje

en: Specify XML sitemap(s) to be used for preloading
hr: Navedite XML mape web-lokacije koje će se koristiti za predučitavanje

en: URLs to prefetch
hr: URL-ovi koje treba prethodno dohvatiti (prefetch)

en: Specify external hosts to be prefetched (no <code>http:</code>, one per line)
hr: Odredite vanjske hostove za pretragu (bez <code>http:</code>, jedan po retku)

en: Fonts to preload
hr: Fontovi za predučitavanje

en: Specify urls of the font files to be preloaded (one per line). Fonts must be hosted on your own domain, or the domain you have specified on the CDN tab.
hr: Navedite URL-ove datoteka fontova koje treba unaprijed učitati (jedan u retku). Fontovi moraju biti hostani na vašoj domeni ili domeni koju ste naveli u kartici CDN.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br/>Allowed font extensions: otf, ttf, svg, woff, woff2.
hr: Domena URL-a automatski će biti uklonjena.<br/>Dopuštena proširenja fonta: otf, ttf, svg, woff, woff2.

en: Enable link preloading
hr: Uključi predučitavanje linkova

en: Advanced Rules
hr: Napredna pravila

en: Fine-tune cache rules
hr: Fino podešavanje pravila cachiranja

en: Sensitive pages like custom login/logout URLs should be excluded from cache.
hr: Osjetljive stranice kao što su prilagođeni URL-ovi za prijavu / odjavu trebali bi biti izuzeti iz cachea.

[ctx: plugin name]
en: Easy Digital Downloads
hr: Easy Digital Download-ovi

en: <br>Cart, checkout and "my account" pages set in <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> will be detected and never cached by default.
hr: <br>Stranice košarice, naplate i "moj račun" postavljene u <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> će biti detektirane i neće biti cachirane, prema zadanim postavkama.

en: Never Cache URL(s)
hr: Nikad ne cachiraj ove URL-ove

en: Never Cache Cookies
hr: Nikad ne cachiraj ove Kolačiće (Cookies)

en: Never Cache User Agent(s)
hr: Nikada ne cachiraj ove korisničke agente

en: Always Purge URL(s)
hr: Uvijek očisti ove URL-ove

en: Cache Query String(s)
hr: Nizovi upita za cachiranje (Cache Query String(s))

en: %1$sCache for query strings%2$s enables you to force caching for specific GET parameters.
hr: %1$sCache za nizove upita%2$s  omogućuje vam prisiljavanje cachiranja za određene GET parametre.

en: Specify URLs of pages or posts that should never be cached (one per line)
hr: Navedite URL-ove stranica ili objava koje ne bi smjeli nikad biti cachirani (jedan po retku)

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to address multiple URLs under a given path.
hr: Domena URL-a će automatski biti uklonjena.<br>Koristite (.*) zamjenske znakove (wildcard) da biste isključili sve URL-ove koje se nalaze na određenoj putanji.

en: Specify full or partial IDs of cookies that, when set in the visitor's browser, should prevent a page from getting cached (one per line)
hr: Navedite potpune ili djelomične ID-ove kolačića koji bi, kada se postave u pregledniku posjetitelja, trebali spriječiti da se stranica cachira (po jedan u retku)

en: Specify user agent strings that should never see cached pages (one per line)
hr: Navedite nizove korisničkog agenta koji nikada ne bi trebali vidjeti cachirane (jedna po retku)

en: Use (.*) wildcards to detect parts of UA strings.
hr: Upotrijebite (.*) zamjenske znakove (wildcards) kako bi otkrili dijelove UA nizova.

en: Specify URLs you always want purged from cache whenever you update any post or page (one per line)
hr: Navedite URL-ove koje želite uvijek očistiti iz cachea svaki put kad ažurirate bilo koju objavu ili stranicu (jednu po retku)

en: Specify query strings for caching (one per line)
hr: Navedite nizove upita za cachiranje (jedan po retku)

en: Database
hr: Baza podataka

en: Optimize, reduce bloat
hr: Optimizirajte, smanjite višak podataka

en: Post Cleanup
hr: Čišćenje objava

en: Post revisions and drafts will be permanently deleted. Do not use this option if you need to retain revisions or drafts.
hr: Izmjene objava i skice bit će trajno izbrisani. Ne koristite ovu opciju ako želite zadržati revizije ili skice.

en: Comments Cleanup
hr: Čišćenje komentara

en: Spam and trashed comments will be permanently deleted.
hr: Spam i komentari u smeću će biti trajno izbrisani.

en: Transients Cleanup
hr: Čišćenje transienta

en: Transients are temporary options; they are safe to remove. They will be automatically regenerated as your plugins require them.
hr: Transienti su privremene opcije; sigurno ih je ukloniti. Biti će ponovno automatski generirani ukoliko ih vaši dodaci budu zahtijevali.

en: Database Cleanup
hr: Čišćenje baze podataka

en: Reduces overhead of database tables
hr: Uklanja suvišne informacije u tablicama baze podataka

en: Automatic cleanup
hr: Automatsko čišćenje

en: Revisions
hr: Izmjene

en: %s revision in your database. | %s revisions in your database.
hr[0]: %s revizija u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %s revizija u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %s revizija u vašoj bazi podataka.

en: Auto Drafts
hr: Auto nacrti

en: %s draft in your database. | %s drafts in your database.
hr[0]: %s skica u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %s skica u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %s skica u vašoj bazi podataka.

en: Trashed Posts
hr: Objave u smeću

en: %s trashed post in your database. | %s trashed posts in your database.
hr[0]: %s objava u smeću u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %s objava u smeću u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %s objava u smeću u vašoj bazi podataka.

en: Spam Comments
hr: Spam kometari

en: %s spam comment in your database. | %s spam comments in your database.
hr[0]: %s spam komentar u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %s spam komentara u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %s spam komentara u vašoj bazi podataka.

en: Trashed Comments
hr: Obrisani komentari

en: %s trashed comment in your database. | %s trashed comments in your database.
hr[0]: %s obrisan komentar u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %s obrisanih komentara u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %s obrisanih komentara u vašoj bazi podataka.

en: Expired transients
hr: Istekli transienti

en: %s expired transient in your database. | %s expired transients in your database.
hr[0]: %s istekli transient u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %s isteklih transienta u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %s isteklih transienta u vašoj bazi podataka.

en: All transients
hr: Svi transienti

en: %s transient in your database. | %s transients in your database.
hr[0]: %s transient u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %s transienta u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %s transienta u vašoj bazi podataka.

en: Optimize Tables
hr: Optimize tablice podataka

en: %s table to optimize in your database. | %s tables to optimize in your database.
hr[0]: %s tablica za optimizaciju u vašoj bazi podataka.
hr[1]: %s tablica za optimizaciju u vašoj bazi podataka.
hr[2]: %s tablica za optimizaciju u vašoj bazi podataka.

en: Schedule Automatic Cleanup
hr: Zakaži automatsko čišćenje

en: Frequency
hr: Učestalost

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Integrate your CDN
hr: Integrirajte svoj CDN

en: All URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to the CNAME(s) you provide.
hr: Svi URL-ovi statičkih datoteka (CSS, JS, slike) bit će prepisani u CNAME(s) koje navedete.

en: Not required for services like Cloudflare and Sucuri. Please see our available %1$sAdd-ons%2$s.
hr: Nije potrebno za servise kao što su Cloudflare i Sucuri. Molimo pogledajte naše dostupne %1$sDodatke%2$s.

en: Exclude files from CDN
hr: Izuzmi datoteke iz CDN-a

en: %1$s%2$l Add-on%3$s is currently enabled. Configuration of the CDN settings is not required for %2$l to work on your site. | %1$s%2$l Add-ons%3$s are currently enabled. Configuration of the CDN settings is not required for %2$l to work on your site.
hr[0]: %1$s%2$l dodatak%3$s je trenutno omogućen. Konfiguracija CDN postavki nije potrebna da bi %2$l radio na vašoj web lokaciji.
hr[1]: %1$s%2$l dodatka%3$s su trenutno omogućena. Konfiguracija CDN postavki nije potrebna da bi %2$l radli na vašoj web lokaciji.
hr[2]: %1$s%2$l dodataka%3$s je trenutno omogućeno. Konfiguracija CDN postavki nije potrebna da bi %2$l radili na vašoj web lokaciji.

en: Enable Content Delivery Network
hr: Omogućite CDN.

en: Specify the CNAME(s) below
hr: U nastavku navedite CNAME(s)

en: Specify URL(s) of files that should not get served via CDN (one per line).
hr: Navedite URL-ove datoteka koje se ne smiju posluživati ​​putem CDN-a (jedan po retku).

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to exclude all files of a given file type located at a specific path.
hr: Dio s domenom URL-a će automatski biti uklonjen.<br>Koristite (.*) zamjenske znakove (wildcards) kako biste izuzeli sve datoteke određene vrste smještene na navedenoj putanji.

en: Control WordPress Heartbeat API
hr: Upravljajte WordPress Heartbeat API-em

en: Reducing or disabling the Heartbeat API’s activity can help save some of your server’s resources.
hr: Smanjenje ili onemogućavanje aktivnosti Heartbeat API-ja može pomoći u uštedi resursa vašeg web poslužitelja.

en: Reduce or disable Heartbeat activity
hr: Smanji ili onemogući aktivnost Heartbeata

en: Reducing activity will change Heartbeat frequency from one hit each minute to one hit every 2 minutes.
hr: Smanjenje aktivnosti će promijeniti frekvenciju s jednog "otkucaja" svake minute do jednog "otkucaja" svake 2 minute.

en: Disabling Heartbeat entirely may break plugins and themes using this API.
hr: Onemogućavanje funkcije Heartbeat može u potpunosti onemogućiti pravino funkcioniranje dodataka i /ili teme koja koristi ovaj API.

en: Do not limit
hr: Nemoj ograničiti

en: Reduce activity
hr: Ograniči aktivnost

en: Disable
hr: Onemogući

en: Control Heartbeat
hr: Kontroliraj Heartbeat

en: Behavior in backend
hr: Ponašanje u backendu

en: Behavior in post editor
hr: Ponašanje u uređivaču objava

en: Behavior in frontend
hr: Ponašanje u frontendu

en: Add-ons
hr: Dodaci

en: Add more features
hr: Dodajte još značajki

en: One-click Rocket Add-ons
hr: One-click Rocket dodaci

en: One-Click Add-ons are features extending available options without configuration needed. Switch the option "on" to enable from this screen.
hr: One-Click dodaci su značajke koje proširuju dostupne opcije bez potrebe za dodatnom konfiguracijom. Prebacite opciju "uključeno" da biste omogućili funkcionalnost s ovog zaslona.

en: Rocket Add-ons
hr: Rocket Dodaci

en: Rocket Add-ons are complementary features extending available options.
hr: Rocket Dodaci su komplementarne značajke koje proširuju dostupne opcije.

en: Integrate your Cloudflare account with this add-on.
hr: Integrirajte svoj Cloudflare račun pomoću ovog dodatka.

en: Provide your account email, global API key, and domain to use options such as clearing the Cloudflare cache and enabling optimal settings with WP Rocket.
hr: Navedite adresu e-pošte svog računa, globalni API ključ i domenu da biste koristili opcije kao što je brisanje Cloudflare cachea i omogućavanje optimalnih postavki pomoću programa WP Rocket.

en: If Varnish runs on your server, you must activate this add-on.
hr: Ako je Varnish pokrenut na vašem poslužitelju, morate aktivirati ovaj dodatak.

en: Varnish cache will be purged each time WP Rocket clears its cache to ensure content is always up-to-date.<br>%1$sLearn more%2$s
hr: Varnisj cache će biti izbrisan svaki put kada WP Rocket obriše svoj cache kako bi se osiguralo da je sadržaj uvijek ažuriran. <br>%1$sSaznaj više%2$s

en: Clear the Sucuri cache when WP Rocket’s cache is cleared.
hr: Očistite Sucuri cache kada je obrisan cache WP Rocketa.

en: Provide your API key to clear the Sucuri cache when WP Rocket’s cache is cleared.
hr: Upišite svoj API ključ za brisanje Sucuri cachea kada je izbrisan cache WP Rocketa.

en: Synchronize Sucuri cache with this add-on.
hr: Sinkronizirajte Sucuri cache pomoću ovog dodatka.

en: Cloudflare credentials
hr: Cloudflare podaci

en: Cloudflare settings
hr: Cloudflare postavke

[ctx: Cloudflare]
en: Global API key:
hr: Globalni API ključ:

[ctx: Cloudflare]
en: Find your API key
hr: Pronađi svoj API ključ

[ctx: Cloudflare]
en: Account email
hr: Email računa

en: Temporarily activate development mode on your website. This setting will automatically turn off after 3 hours. %1$sLearn more%2$s
hr: Privremeno aktivirajte Development mode na web-lokaciji. Ova postavka će se automatski isključiti nakon 3 sata. %1$sSaznaj više%2$s

en: Optimal settings
hr: Optimalne postavke

en: Automatically enhances your Cloudflare configuration for speed, performance grade and compatibility.
hr: Automatski poboljšava Cloudflare konfiguraciju za brzinu, ocjenu izvedbe i kompatibilnost.

en: Relative protocol
hr: Relativni protokol

en: Should only be used with Cloudflare's flexible SSL feature. URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to use // instead of http:// or https://.
hr: Treba se koristiti samo s Cloudflare-ovom fleksibilnom SSL značajkom. URL-ovi statičkih datoteka (CSS, JS, slike) bit će prepisani tako da koriste // umjesto http:// ili https://.

en: Sucuri credentials
hr: Sucuri podaci

[ctx: Sucuri]
en: Firewall API key (for plugin), must be in format <code>{32 characters}/{32 characters}</code>:
hr: Firewall API ključ (za dodatak) mora biti u formatu <code>{32 znaka}/{32 znaka}</code>:

[ctx: Sucuri]
en: Find your API key
hr: Pronađi svoj API ključ

en: Upload file and import settings
hr: Upload datoteke i uvoz settings

en: Sucuri Add-on: The API key for the Sucuri firewall must be in format <code>{32 characters}/{32 characters}</code>.
hr: Dodatak za Sucuri: API ključ za Sucuri firewall mora biti u formatu<code>{32 znaka}/{32 znaka}.</code>.

en: Settings saved.
hr: Settings spremljene.

en: Tools
hr: Alati

en: Import, Export, Rollback
hr: Uvoz, izvoz, povrat postavki

en: Image Optimization
hr: Optimizacija slika

en: Compress your images
hr: Sažmite slike

en: Tutorials
hr: Upute

en: Getting started and how to videos
hr: Početak rada i edukativni videozapisi

en: RocketCDN is not available at the moment. Please retry later
hr: RocketCDN trenutno nije dostupan. Pokušajte opet malo kasnije.

en: RocketCDN cache purge failed: Missing identifier parameter.
hr: Čišćenje RocketCDN cachea nije uspjelo: nedostaje parametar identifikatora.

en: RocketCDN cache purge failed: Missing user token.
hr: Čišćenje RocketCDN cachea nije uspjelo: nedostaje korisnički token.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an unexpected response code.
hr: Čišćenje RocketCDN cachea nije uspjelo: API je vratio neočekivani kôd odgovora.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an empty response.
hr: Čišćenje RocketCDN cachea nije uspjelo: API je vratio prazan odgovor.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an unexpected response.
hr: Čišćenje RocketCDN cachea nije uspjelo: API je vratio neočekivani odgovor.

en: RocketCDN cache purge failed: %s.
hr: Čišćenje RocketCDN cachea nije uspjelo: %s.

en: RocketCDN cache purge successful.
hr: Čišćenje RocketCDN cachea je uspješno.

en: Next Billing Date
hr: Sljedeći datum naplate

en: No Subscription
hr: Nema pretplate

en: Your RocketCDN subscription is currently active.
hr: Vaša RocketCDN pretplata je trenutno aktivna.

en: To use RocketCDN, replace your CNAME with %1$s%2$s%3$s.
hr: Da biste koristili RocketCDN, zamijenite svoj CNAME s %1$s%2$s%3$s.

en: %1$sMore Info%2$s
hr: %1$sViše informacija%2$s

en: Manage Subscription
hr: Upravljanje pretplatom

en: RocketCDN enabled
hr: Omogućen RocketCDN

en: RocketCDN disabled
hr: RocketCDN onemogućen

en: Valid until %s only!
hr: Vrijedi samo do %s !

en: Speed up your website thanks to:
hr: Ubrzajte svoju web stranicu zahvaljujući:

en: High performance Content Delivery Network (CDN) with %1$sunlimited bandwith%2$s
hr: CDN s visokim performansama i %1$sneograničenim bandwithom%2$s

en: Easy configuration: the %1$sbest CDN settings%2$s are automatically applied
hr: Jednostavna konfiguracija:  %1$snajbolje CDN postavke%2$s su automatski primijenjene

en: WP Rocket integration: the CDN option is %1$sautomatically configured%2$s in our plugin
hr: WP Rocket integracija: CDN je %1$sautomatski konfiguriran%2$s u našem pluginu

en: %s / month
hr: %s / mjesec

en: Get Started
hr: Započni

en: Learn more about RocketCDN
hr: Saznaj više o RocketCDN-u

en: Reduce this banner
hr: Smanji ovaj banner

en: * $%1$s/month for 12 months then $%2$s/month. You can cancel your subscription at any time.
hr: * $%1$s/mjesec za 12 mjeseci a zatim $%2$s/mjesec. Svoju pretplatu možete otkazati u svakom trenutku.

en: Speed up your website with RocketCDN, WP Rocket’s Content Delivery Network.
hr: Ubrzajte svoju web stranicu pomoću RocketCDN-a od WP Rocketa.

en: Learn More
hr: Saznaj više

en: RocketCDN is unavailable on local domains and staging sites.
hr: RocketCDN nije dostupan na lokalnim domenama i staging webovima.

en: Get RocketCDN
hr: Nabavi RocketCDN

en: New!
hr: Novo!

en: Speed up your website with RocketCDN, WP Rocket’s Content Delivery Network!
hr: Ubrzajte svoju web stranicu pomoću RocketCDN-a od WP Rocketa.

en: Clear this cache
hr: Očisti ovo iz cachea

en: WP Rocket Expired Cache Interval
hr: WP Rocket interval isteklog cachea

en: WP_CACHE value
hr: WP_CACHE vrijednost

en: The WP_CACHE constant needs to be set to true for WP Rocket cache to work properly
hr: WP_CACHE konstanta mora biti postavljena na true da bi WP Rocket cache radio ispravno

en: WP_CACHE is set to true
hr: WP_CACHE je postavljen na true

en: WP_CACHE is not set
hr: WP_CACHE nijje postavljen

en: WP_CACHE is set to false
hr: WP_CACHE je postavljen na false

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: %2$s
hr: Ključni CSS za %1$s nije generiran. Greška: %2$s

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The API returned an empty response.
hr: Ključni CSS za %1$s na mobilnim uređajima nije generiran. Greška: API je vratio prazan odgovor.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The API returned an empty response.
hr: Ključni CSS za %1$s nije generiran. Greška: API je vratio prazan odgovor.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated.
hr: Ključni CSS za %1$s na mobilnim uređajima nije generiran.

en: Critical CSS for %1$s not generated.
hr: Ključni CSS za %1$s nije generiran.

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The API returned an invalid response code.
hr: Ključni CSS za %1$s na mobilnim uređajima nije generiran. Greška: API je vratio nevažeći kôd odgovora.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The API returned an invalid response code.
hr: Ključni CSS za %1$s nije generiran. Greška: API je vratio nevažeći kôd odgovora.

en: Error: %1$s
hr: Greška: %1$s

en: Regenerate Critical Path CSS
hr: Obnovi putanju ključnog CSS-a

en: Generate Specific CPCSS
hr: Stvaranje specifičnog CPCSS-a

en: Regenerate specific CPCSS
hr: Ponovno stvaranje specifičnog CPCSS-a

en: %l to use this feature.
hr: %l da koristite ovu značajku.

en: Publish the %s
hr: Objavi %s

en: Enable Optimize CSS delivery in WP Rocket settings
hr: Omogući Optimiziranje isporuke CSS-a u postavkama WP Rocketa

en: Enable Optimize CSS delivery in the options above
hr: Omogući Optimiziranje isporuke CSS-a u postavkama iznad

en: Critical CSS generation is currently running.
hr: Trenutno je aktivno generiranje ključnog CSS-a.

en: Go to the %1$sWP Rocket settings%2$s page to track progress.
hr: Idite na stranicu%1$s postavki WP Rocketa%2$s za praćenje napretka.

en: Critical CSS generation is currently running: %1$d of %2$d page types completed. (Refresh this page to view progress)
hr: Trenutno se izvodi generiranje ključnog CSS-a: %1$d od %2$d vrsta stranica dovršeno (Osvježite ovu stranicu kako biste vidjeli napredak)

en: Critical CSS generation finished for %1$d of %2$d page types.
hr: Generiranje ključnog CSS-a za %1$d od %2$d vrsta stranica.

en: Critical CSS generation encountered one or more errors.
hr: Generiranje ključnog CSS-a naišlo je na jednu ili više pogrešaka.

en: Learn more.
hr: Saznaj više

en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The destination folder could not be created.
hr: Ključni CSS za %1$s na mobilnim uređajima nije generiran. Greška: nije moguće stvoriti odredišnu mapu.

en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The destination folder could not be created.
hr: Ključni CSS za %1$s nije generiran. Greška: nije moguće stvoriti odredišnu mapu.

en: Critical CSS file for mobile does not exist
hr: Datoteka ključnog CSS-a za mobilne uređaje ne postoji.

en: Critical CSS file does not exist
hr: Datoteka ključnog CSS-a ne postoji.

en: Critical CSS file for mobile cannot be deleted
hr: Datoteka kritičnog CSS-a za mobilne uređaje ne može biti izbrisana

en: Critical CSS file cannot be deleted
hr: Datoteka kritičnog CSS-a ne može biti izbrisana

en: Mobile Critical CSS for %1$s not generated.
hr: Ključni CSS na mobilnim uređajima za%1$s nije generiran.

en: Critical CSS for %s in progress.
hr: Ključni CSS za %s u tijeku.

en: Mobile Critical CSS for %s generated.
hr: Ključni CSS na mobilnim uređajima za %s je generiran.

en: Critical CSS for %s generated.
hr: Ključni CSS za %s je generiran.

en: Critical CSS file deleted successfully.
hr: Datoteka kritičnog CSS-a uspješno izbrisana.

en: Mobile Critical CSS for %1$s timeout. Please retry a little later.
hr: Ključni CSS na mobilnim uređajima za %1$s timeout. Probajte kasnije.

en: Critical CSS for %1$s timeout. Please retry a little later.
hr: Ključni CSS za %1$s timeout. Probajte kasnije.

en: Mobile CPCSS generation not enabled.
hr: Generiranje mobilnog CPCSS-a nije aktivirano.

en: Requested post does not exist.
hr: Zatraženi post ne postoji.

en: Cannot generate CPCSS for unpublished post.
hr: Ne može se generirati CPCSS za neobjavljeni post.

en: weekly
hr: tjedno

en: The following scheduled event failed to run. This may indicate the CRON system is not running properly, which can prevent some WP Rocket features from working as intended: | The following scheduled events failed to run. This may indicate the CRON system is not running properly, which can prevent some WP Rocket features from working as intended:
hr[0]: Sljedeći planirani događaj nije uspio. To može značiti da CRON sustav ne radi ispravno, što može spriječiti da neke značajke WP Rocketa rade kako je predviđeno:
hr[1]: Sljedeći planirani događaji nisu uspjeli. To može značiti da CRON sustav ne radi ispravno, što može spriječiti da neke značajke WP Rocketa rade kako je predviđeno:
hr[2]: Sljedeći planirani događaji nisu uspjeli. To može značiti da CRON sustav ne radi ispravno, što može spriječiti da neke značajke WP Rocketa rade kako je predviđeno:

en: Please contact your host to check if CRON is working.
hr: Molimo kontaktirajte svoj hosting kako biste provjerili radi li CRON.

en: Scheduled Cache Purge
hr: Zakazano čišćene cachea

en: Scheduled Database Optimization
hr: Zakazana optimizacija baze podataka

en: Database Optimization Process
hr: Postupak optimizacije baze podataka

[ctx: noun]
en: Preload
hr: Predučitavanje

en: Critical Path CSS Generation Process
hr: Postupak stvaranja ključnog puta CSS-a

en: Take advantage of %1$s to speed up more websites:%2$s get a %3$s%4$s off%5$s for %3$supgrading your license to Plus or Infinite!%5$s | Take advantage of %1$s to speed up more websites:%2$s get a %3$s%4$s off%5$s for %3$supgrading your license to Infinite!%5$s
hr[0]: Iskoristite %1$s za ubrzavanje više web stranica:%2$s dobijete %3$s%4$s popusta%5$s za %3$snadogradnju vaše licence na Infinite!%5$s
hr[1]: Iskoristite %1$s za ubrzavanje više web stranica:%2$s dobijete %3$s%4$s popusta%5$s za %3$snadogradnju vaše licence na Infinite!%5$s
hr[2]: Iskoristite %1$s za ubrzavanje više web stranica:%2$s dobijete %3$s%4$s popusta%5$s za %3$snadogradnju vaše licence na Infinite!%5$s

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: %s off
hr: %s popust

en: %s promotion is live!
hr: %s promocija je aktivna!

en: Hurry Up! Deal ends in:
hr: Požuri! Ponuda završava za:

en: Minutes
hr: Minuta

en: Seconds
hr: Sekundi

en: Upgrade now
hr: Nadogradi sada

en: Dismiss this notice.
hr: Uklonite ovu obavijest.

en: Your WP Rocket license is expired!
hr: Vaša WP Rocket licenca je istekla!

en: Your website could be much faster if it could take advantage of our %1$snew features and enhancements.%2$s
hr: Vaša web stranica mogla bi biti puno brža ako bi mogla iskoristiti naše %1$snove značajke i poboljšanja.%2$s

en: Renew your license for 1 year and get an immediate %1$s%2$s off%3$s on your renewal rate: you will only pay %1$s%4$s%3$s!
hr: Obnovite licencu na godinu dana i odmah ćete dobiti %1$s%2$s popusta%3$s na obnovi: platit ćete samo%1$s%4$s%3$s!

en: Renew now
hr: Obnovi odmah

en: Your %1$sWP Rocket license is about to expire.%2$s
hr: Vaša %1$sWP Rocket licenca uskoro ističe.%2$s

en: Renew with a %1$s%2$s discount%3$s before it is too late, you will only pay %1$s%4$s%3$s!
hr: Obnovite uz %1$s%2$s popust%3$s prije nego što bude prekasno. Platit ćete samo %1$s%4$s%3$s!

en: Speed Up More Websites
hr: Ubrzajte više web stranica

en: You can use WP Rocket on more websites by upgrading your license. To upgrade, simply pay the %1$sprice difference%2$s between your current and new licenses, as shown below.
hr: WP Rocket možete koristiti na više web stranica nadogradnjom licence. Za nadogradnju jednostavno platite %1$srazliku u cijeni%2$s između vaše trenutne i nove licence, kao što je prikazano u nastavku.

en: %1$sN.B.%2$s: Upgrading your license does not change your expiration date
hr: %1$sNapomena%2$s: Nadogradnja licence ne mijenja datum isteka

en: Save $%s
hr: Uštedite $%s

en: %s websites
hr: %s web stranica

en: Upgrade to %s
hr: Nadogradite na %s

en: You can use WP Rocket on more websites by upgrading your license (you will only pay the price difference between your current and new licenses).
hr: WP Rocket možete koristiti na više web lokacija nadogradnjom licence (plaćat ćete samo razliku u cijeni između trenutne i nove licence).

en: Preload encountered an error. Could not gather links on %1$s because of the following error: %2$s. %3$sLearn more%4$s.
hr: Predučitavanje je naišlo na pogrešku. Nije bilo moguće prikupiti veze %1$s zbog sljedeće pogreške: %2$s. %3$sSaznaj više%4$s.

en: Preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: %2$s. Security measures could be preventing access. %3$sLearn more%4$s.
hr: Predučitavanje je naišlo na pogrešku. %1$s nije dostupan zbog sljedećeg koda odgovora: %2$s. Sigurnosne mjere mogu spriječavati pristup %3$sSaznaj više%4$s.

en: Preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: 404. Please make sure your homepage is accessible in your browser. %2$sLearn more%3$s.
hr: Predučitavanje je naišlo na pogrešku. %1$s nije dostupan zbog sljedećeg koda odgovora: 404. Provjerite je li početna stranica dostupna u pregledniku. %2$sSaznaj više%3$s.

en: Preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: 500. Please check with your web host about server access. %2$sLearn more%3$s.
hr: Predučitavanje je naišlo na pogrešku. %1$s nije dostupan zbog sljedećeg koda odgovora: 500. Provjerite pristup poslužitelju kod svog web hosta. %2$sSaznaj više%3$s.

en: Preload encountered an error. Could not gather links on %1$s because it returned the following response code: %2$s. %3$sLearn more%4$s.
hr: Predučitavanje je naišlo na pogrešku. Nije moguće prikupiti veze na %1$s jer je vraćen sljedeći kod odgovora: %2$s. %3$sSaznaj više%4$s.

en: Preload: WP Rocket has started preloading your website.
hr: Predučitavanje: WP Rocket je počeo s predučitavanjem vaše web-lokacije.

en: Preload: %1$s uncached page has now been preloaded. (refresh to see progress) | Preload: %1$s uncached pages have now been preloaded. (refresh to see progress)
hr[0]: Predučitavanje: %1$s ne-cachirana  stranica je predučitana (osvježite kako biste vidjeli napredak)
hr[1]: Predučitavanje: %1$s ne-cachiranih  stranica je predučitano (osvježite kako biste vidjeli napredak)
hr[2]: Predučitavanje: %1$s ne-cachiranih  stranica je predučitano (osvježite kako biste vidjeli napredak)

en: The following error happened during gathering of the URLs to preload: | The following errors happened during gathering of the URLs to preload:
hr[0]: Tijekom prikupljanja URL-ova za predučitavanje došlo je do sljedeće pogreške:
hr[1]: Tijekom prikupljanja URL-ova za predučitavanje došlo je do sljedećih pogrešaka:
hr[2]: Tijekom prikupljanja URL-ova za predučitavanje došlo je do sljedećih pogrešaka:

en: Preload complete: %d pages have been cached.
hr: Predučitavanje završeno: %d stranica je cachirano.

en: Sitemap preload encountered an error. Could not gather links on %1$s because of the following error: %2$s. %3$sLearn more%4$s.
hr: Predučitavanje mape web-lokacije je naišlo na pogrešku. Nije moguće prikupiti veze na %1$s jer je vraćen sljedeća pogreška: %2$s. %3$sSaznaj više%4$s.

en: Sitemap preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: %2$s. Security measures could be preventing access. %3$sLearn more%4$s.
hr: Predučitavanje mape web-lokacije je naišlo na pogrešku. %1$s nije dostupan jer je vraćen sljedeći kod odgovora: %2$s. Sigurnosne mjere možda spriječavaju pristup. %3$sSaznaj više%4$s.

en: Sitemap preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: 404. Please make sure you entered the correct sitemap URL and it is accessible in your browser. %2$sLearn more%3$s.
hr: Predučitavanje mape web-lokacije je naišlo na pogrešku. %1$s nije dostupan je je vraćen sljedeći kod odgovora: 404. Provjerite jeste li unijeli ispravan URL mape web-lokacije i da je isti dostupan u vašem pregledniku. %2$sSaznaj više%3$s.

en: Sitemap preload encountered an error. %1$s is not accessible to due to the following response code: 500. Please check with your web host about server access. %2$sLearn more%3$s.
hr: Predučitavanje mape web-lokacije je naišlo na pogrešku. %1$s nije dostupan zbog sljedećeg koda odgovora: 500. Provjerite pristup poslužitelju kod svog web hosta. %2$sSaznaj više%3$s.

en: Sitemap preload encountered an error. Could not gather links on %1$s because it returned the following response code: %2$s. %3$sLearn more%4$s.
hr: Predučitavanje mape web-lokacije je naišlo na pogrešku. Nije moguće prikupiti veze na %1$s jer je vraćen sljedeći kôd odgovora: %2$s. %3$sSaznaj više%4$s.

en: Sitemap preload encountered an error. Could not collect links from %1$s because the file is empty. %2$sLearn more%3$s.
hr: Predučitavanje mape web-lokacije je naišlo na pogrešku. Nije moguće prikupiti veze s %1$s jer je datoteka prazna %2$sSaznaj više%3$s.

en: Sitemap preload encountered an error. Could not collect links from %1$s because of an error during the XML sitemap parsing. %2$sLearn more%3$s.
hr: Predučitavanje mape web-lokacije je naišlo na pogrešku. Nije moguće prikupiti veze s %1$s zbog pogreške prilikom parsanja XML mape web-poslužitelja. %2$sSaznaj više%3$s.

en: %1$sSimpleXML PHP extension%2$s is not enabled on your server. Please contact your host to enable it before running sitemap-based cache preloading.
hr: %1$sSimpleXML PHP ekstenzija%2$s nije omogućena na vašem poslužitelju. Obratite se svom hostu da biste ju omogućili prije pokretanja predučitavanja cachea mape web-lokacije.

en: Varnish auto-purge will be automatically enabled once Varnish is enabled on your %s server.
hr: Varnish automatsko pročišćavanje automatski će se omogućiti nakon što omogućite Varnish na vašem %s serveru.

en: <strong>%1$s</strong>: Mod PageSpeed is not compatible with this plugin and may cause unexpected results. %2$sMore Info%3$s
hr: <strong>%1$s</strong>: Mod PageSpeed ​​nije kompatibilan s ovim dodatkom i može dovesti do neočekivanih rezultata. %2$sViše infromacija%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: Please deactivate the following %s option which conflicts with WP Rocket features: | Please deactivate the following %s options which conflict with WP Rocket features:
hr[0]: Isključite sljedeću %s opciju koja je u sukobu s WP Rocket značajkama:
hr[1]: Isključite sljedeće %s opcije koje su u sukobu s WP Rocket značajkama:
hr[2]: Isključite sljedeće %s opcije koje su u sukobu s WP Rocket značajkama:

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sGZIP compression%3$s conflicts with WP Rocket %2$sGZIP compression%3$s
hr: %1$s %2$sGZIP kompresija%3$s je u sukobu s WP Rocket %2$sGZIP kompresijom%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sbrowser caching%3$s conflicts with WP Rocket %2$sbrowser caching%3$s
hr: %1$s %2$scacheiranje preglednika %3$s je u sukobu s WP Rocket %2$scacheiranjem preglednika%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$spage caching%3$s conflicts with WP Rocket %2$spage caching%3$s
hr: %1$s %2$scaching za stranice%3$s je u sukobu s WP Rocket %2$scachingom stranica%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
en: %1$s %2$sasset optimization%3$s conflicts with WP Rocket %2$sfile optimization%3$s
hr: %1$s %2$soptimizacija resursa%3$s je u sukobu s WP Rocket %2$soptimizacijom datoteka%3$s

en: Support
hr: Podrška

en: Docs
hr: Dokumenti

en: FAQ
hr: Česta pitanja

en: Settings
hr: Postavke

en: %s Update Rollback
hr: %s Vraćanje ažuriranja

en: %1$sReturn to WP Rocket%2$s or %3$sgo to Plugins page%2$s
hr: %1$sVratite se na WP Rocket%2$s ili %3$s idite na stranicu Dodaci%2$s

en: Settings import failed: you do not have the permissions to do this.
hr: Uvoz postavki nije uspio: nemate dopuštenje za to.

en: Settings import failed: no file uploaded.
hr: Uvoz postavki nije uspio: datoteka nije prenesena.

en: Settings import failed: incorrect filename.
hr: Settings import nije uspio: pogrešan naziv fajla.

en: Settings import failed: incorrect filetype.
hr: Settings import nije uspio: pogrešna vrsta fajla.

en: Settings import failed:
hr: Uvoz postavki nije uspio:

en: Settings import failed: unexpected file content.
hr: Uvoz postavki nije uspio: neočekivani sadržaj datoteke.

en: Settings imported and saved.
hr: Postavke uvezene i spremljene.

en: The following pattern is invalid and has been removed: | The following patterns are invalid and have been removed:
hr[0]: Sljedeći je obrazac nevažeći i uklonjen:
hr[1]: Sljedeći su obrasci nevažeći i uklonjeni:
hr[2]: Sljedeći su obrasci nevažeći i uklonjeni:

en: Clear cache
hr: Očisti cache

en: WP Rocket Options
hr: Opcije WP Rocketa

en: Never cache this page
hr: Nikad ne spremaj ovu stranicu.

en: Activate these options on this post:
hr: Aktivirajte ove opcije na ovom članku:

en: LazyLoad for images
hr: LazyLoad za slike

en: LazyLoad for iframes/videos
hr: LazyLoad za iframes/videa

en: Minify/combine CSS
hr: Minificirati/kombinirati CSS

en: Minify/combine JS
hr: Minificirati/kombinirati JS

en: Optimize CSS Delivery
hr: Optimizirajte isporuku CSS-a

en: Activate first the %s option.
hr: Prvo aktivirajte %s opciju.

en: %1$sNote:%2$s None of these options will be applied if this post has been excluded from cache in the global cache settings.
hr: %1$sNapomena:%2$s Nijedna od ovih opcija neće se primijeniti ako je ovaj post isključen iz cachea u globalnim postavkama cachea.

en: <strong>%1$s</strong> has not been deactivated due to missing writing permissions.<br>
    Make <strong>%2$s</strong> writeable and retry deactivation, or force deactivation now:
hr: <strong>%1$s</strong> nije deaktiviran zbog nedostatka dozvola za zapisivanje.<br>
    Omogućite zapisivanje<strong>%2$s</strong>  i ponovno pokušajte deaktivaciju ili odmah prisilno deaktivirajte:

en: <strong>%s</strong>: One or more plugins have been enabled or disabled, clear the cache if they affect the front end of your site.
hr: <strong>%s</strong>: Jedan ili više dodataka su omogućeni ili onemogućeni. Ako želite utjecati na pravilan prikaz web-lokacije, očistite cache.

en: WP Rocket Cloudflare Add-on provides similar functionalities. They can not be active at the same time.
hr: WP Rocket Cloudflare dodatak pruža slične funkcionalnosti. Ne mogu istovremeno biti aktivni.

en: <strong>%s</strong>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
hr: <strong>%s</strong> : Sljedeći pluginovi nisu kompatibilni s ovim pluginom i to može izazvati neočekivane rezultate:

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: WP Rocket Footer JS is not an official add-on. It prevents some options in WP Rocket from working correctly. Please deactivate it if you have problems.
hr: WP Rocket Footer JS nije službeni dodatak. On spriječava da neke opcije WP Rocketa rade ispravno. Isključite ga ako primjetite problem.

en: Endurance Cache is currently enabled, which will conflict with WP Rocket Cache. Please set the Endurance Cache cache level to Off (Level 0) on the %1$sSettings > General%2$s page to prevent any issues.
hr: Endurance Cache je trenutno uključen, što će uzrokovati sukob s WP Rocket Cacheom. Molimo, postavite Endurance Cache razinu cachea na Off (Level 0) na stranici %1$sPostavke > Općenito%2$s kako biste spriječili probleme.

en: %1$s: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. %2$sGo to permalinks settings%3$s
hr: %1$s: Za ispravan rad dodatka potrebna je prilagođena struktura stalnih veza. %2$sIdite na postavke stalnih veza%3$s

en: %s could not modify the .htaccess file due to missing writing permissions.
hr: %s nije mogao izmijeniti .htaccess datoteku zbog nedostajućih dozvola pisanja.

en: Troubleshoot: %1$sHow to make system files writeable%2$s
hr: Rješavanje problema:: %1$sKako omogućiti zapisivanje u sistemske datoteke%2$s

en: Don’t worry, WP Rocket’s page caching and settings will still function correctly.
hr: Ne brinite, caching i postavke WP Rocketa će i dalje raditi ispravno.

en: For optimal performance, adding the following lines into your .htaccess is recommended (not required):
hr: Za optimalne performanse, preporučuje se dodavanje sljedećih redaka u vašu .htaccess datoteku (nije obvezno):

en: %1$s is good to go! %2$sTest your load time%4$s, or visit your %3$ssettings%4$s.
hr: %1$s je spreman! %2$sTestirajte vrijeme učitavanja%4$s, ili posjetite vaše %3$spostavke%4$s.

en: Would you allow WP Rocket to collect non-sensitive diagnostic data from this website?
hr: Dopuštate li WP Rocketu da prikupi osnovne dijagnostičke podatke s ove web stranice?

en: This would help us to improve WP Rocket for you in the future.
hr: To bi nam pomoglo da u budućnosti poboljšamo WP Rocket.

en: What info will we collect?
hr: Koje ćemo podatke prikupiti?

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect if granted permission. WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
hr: U nastavku se nalazi detaljan pregled svih podataka koje će WP Rocket prikupiti ako dobije dozvolu. WP Rocket nikada neće prenijeti imena domena ili adrese e-pošte (osim za provjeru licence), IP adrese ili API ključeve treće strane.

en: Yes, allow
hr: Da, dozvoli

en: No, thanks
hr: Ne, hvala

en: Thank you!
hr: Hvala vam!

en: WP Rocket now collects these metrics from your website:
hr: WP Rocket sada prikuplja ove podatke s vaše web-lokacije:

en: %s: Cache cleared.
hr: %s: Cache očišćen.

en: %s: Post cache cleared.
hr: %s: Cache objava očišćen.

en: %s: Term cache cleared.
hr: %s: Cache pojmova očišćen.

en: %s: User cache cleared.
hr: %s: Cache korisnika očišćen.

en: Stop Preload
hr: Zaustavi predučitavanje

en: Force deactivation
hr: Prisili deaktiviranje

en: The following code should have been written to this file:
hr: Sljedeći kôd bi trebao biti zapisan u ovu datoteku:

en: %s cannot configure itself due to missing writing permissions.
hr: %s se ne može konfigurirati zbog nedostatka dozvola za pisanje.

en: Affected file/folder: %s
hr: Utjecana datoteka/mapa: %s

en: Transients
hr: Transienti

en: Tables
hr: Tablice

en: The debug file could not be deleted.
hr: Datoteku za uklanjanje pogrešaka (debug) nije moguće izbrisati.

en: To function properly, %1$s %2$s requires at least:
hr: Za ispravno funkcioniranje %1$s %2$s potrebno je koristiti barem:

en: PHP %1$s. To use this WP Rocket version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %1$s or higher.
hr: PHP %1$s. Da biste koristili ovu WP Rocket verziju, molimo pitajte vašeg web host kako nadograditi vaš poslužitelj na PHP %1$s ili više.

en: WordPress %1$s. To use this WP Rocket version, please upgrade WordPress to version %1$s or higher.
hr: WordPress %1$s. Da biste koristili ovu verziju WP Rocketa, nadogradite WordPress na verziju  %1$s ili noviju.

en: If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
hr: Ako ne možete nadograditi, možete se vratiti na prethodnu verziju pomoću gumba u nastavku.

en: Re-install version %s
hr: Ponovno instalirajte verziju %s

en: Every %d Minutes
hr: Svake %d minute

en: The log file does not exist.
hr: Log datoteka ne postoji.

en: The log file could not be read.
hr: Log datoteku nije moguće pročitati.

en: The logs are not saved into a file.
hr: Log zapisi nisu spremljeni u datoteku.

en: You are using %1$s to serve WebP images so you do not need to enable this option. If you prefer to have WP Rocket serve WebP for you instead, please disable them from serving in %1$s. %2$sMore info%3$s | You are using %1$s to serve WebP images so you do not need to enable this option. If you prefer to have WP Rocket serve WebP for you instead, please disable them from serving in %1$s. %2$sMore info%3$s
hr[0]: You are using %1$s to serve WebP images so you do not need to enable this option. If you prefer to have WP Rocket serve WebP for you instead, please disable them from serving in %1$s. %2$sMore info%3$s
hr[1]: Koristite %1$s za posluživanje WebP slika te stoga ne morate aktivirati ovu opciju. Ako želite da WP Rocket poslužuje WebP slike, isključite posluživanje preko %1$s. %2$sViše informacija%3$s
hr[2]: Koristite %1$s za posluživanje WebP slika te stoga ne morate aktivirati ovu opciju. Ako želite da WP Rocket poslužuje WebP slike, isključite posluživanje preko %1$s. %2$sViše informacija%3$s

en: WebP cache is disabled by filter.
hr: WebP cache je onemogućen pomoću filtera.

en: You are using %1$s to convert images to WebP. If you want WP Rocket to serve them for you, activate this option. %2$sMore info%3$s | You are using %1$s to convert images to WebP. If you want WP Rocket to serve them for you, activate this option. %2$sMore info%3$s
hr[0]: Koristite %1$s za konverziju slika u WebP format. Ukoliko želite da ih poslužuje WP Rocket, aktivirajte ovu opciju.  %2$sViše informacija%3$s
hr[1]: Koristite %1$s za konverziju slika u WebP format. Ukoliko želite da ih poslužuje WP Rocket, aktivirajte ovu opciju.  %2$sViše informacija%3$s
hr[2]: Koristite %1$s za konverziju slika u WebP format. Ukoliko želite da ih poslužuje WP Rocket, aktivirajte ovu opciju. %2$sViše informacija%3$s

en: You are using %1$s to convert images to WebP. WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images. %2$sMore info%3$s | You are using %1$s to convert images to WebP. WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images. %2$sMore info%3$s
hr[0]: Koristite %1$s za konverziju slika u WebP format. WP Rocket će kreirati zasebne cache datoteke za posluživanje vaših WebP slika. %2$sViše informacija%3$s
hr[1]: Koristite %1$s za konverziju slika u WebP format. WP Rocket će kreirati zasebne cache datoteke za posluživanje vaših WebP slika. %2$sViše informacija%3$s
hr[2]: Koristite %1$s za konverziju slika u WebP format. WP Rocket će kreirati zasebne cache datoteke za posluživanje vaših WebP slika.%2$sViše informacija%3$s

en: You don’t seem to be using a method to create and serve WebP that we are auto-compatible with. If you are not using WebP do not enable this option. %1$sMore info%2$s
hr: Čini se da ne upotrebljavate metodu za stvaranje i posluživanje WebP-a s kojom smo automatski kompatibilni. Ako ne koristite WebP, nemojte omogućiti ovu opciju. %1$sViše informacija%2$s

en: We have not detected any compatible WebP plugin!
hr: Nismo otkrili nijedan kompatibilan WebP plugin!

en: If you activate this option WP Rocket will create separate cache files to serve WebP images. Any WebP images you have on your site will be served from these files to compatible browsers. If you don’t already have WebP images on your site consider using %1$sImagify%3$s or another supported plugin. %2$sMore info%3$s
hr: Ako aktivirate ovu opciju, WP Rocket će stvoriti zasebne cache datoteke za posluživanje WebP slika. Sve WebP slike koje imate na vašem web mjestu bit će poslužene iz tih datoteka kompatibilnim preglednicima. Ako već nemate WebP slike na vašoj web lokaciji, razmislite o upotrebi %1$sImagify%3$s ili drugi podržani plugin. %2$sViše informacija%3$s

en: WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images.
hr: WP Rocket će stvoriti zasebne cache datoteke za posluživanje WebP slika.

en: Failed to detect the following requirement in your theme: closing %1$s. | Failed to detect the following requirements in your theme: closing %1$s.
hr[0]: Otkrivanje sljedećeg zahtjeva u vašoj temi nije uspjelo: zatvaranje%1$s.
hr[1]: Otkrivanje sljedećih zahtjeva u vašoj temi nije uspjelo: zatvaranje %1$s.
hr[2]: Otkrivanje sljedećih zahtjeva u vašoj temi nije uspjelo: zatvaranje %1$s.

en: monthly
hr: mjesečno

en: Database optimization process is running
hr: Postupak optimizacije baze podataka je u tijeku

en: Database optimization process is complete. List of optimized items below:
hr: Postupak optimizacije baze podataka je završen. Popis optimiziranih stavki u nastavku:

en: %1$d %2$s optimized.
hr: %1$d %2$s optimizirano.

en: Sucuri cache purge error: %s
hr: Pogreška u čišćenju Sucuri cachea: %s

en: The Sucuri cache is being cleared. Note that it may take up to two minutes for it to be fully flushed.
hr: Sucuri cache se briše. Imajte na umu da može potrajati do dvije minute da se izbriše u potpunosti.

en: Sucuri firewall API key was not found.
hr: API ključ Sucuri firewalla nije pronađen.

en: Sucuri firewall API key is invalid.
hr: API ključ Sucuri firewalla nije važeći.

en: Error when contacting Sucuri firewall API.
hr: Pogreška prilikom kontaktiranja API-ja Sucuri firewalla.

en: Error when contacting Sucuri firewall API. Error message was: %s
hr: Pogreška prilikom kontaktiranja API-ja Sucuri firewalla. Poruka o pogrešci je: %s

en: Could not get a response from the Sucuri firewall API.
hr: Nije moguće dobiti odgovor od API-ja Sucuri firewalla.

en: Got an invalid response from the Sucuri firewall API.
hr: Zaprimljen nevažeći odgovor od API-ja Sucuri firewalla.

en: The Sucuri firewall API returned an unknown error.
hr: Sucuri firewall API je vratio nepoznatu pogrešku.

en: The Sucuri firewall API returned the following error: %s | The Sucuri firewall API returned the following errors: %s
hr[0]: API Sucuri firewalla je vratio sljedeću pogrešku: %s
hr[1]: API Sucuri firewalla je vratio sljedeće pogreške: %s
hr[2]: API Sucuri firewalla je vratio sljedeće pogreške: %s

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, <a href="%s">contact support</a>.
hr: Došlo je do neočekivane pogreške. Nešto možda nije u redu s WP-Rocket.me ili konfiguracijom ovog poslužitelja. Ako i dalje imate problema, <a href="%s">kontaktirajte podršku</a>.

en: All languages
hr: Svi jezici

en: Clear this post
hr: Poništite ovaj članak

en: Purge this URL
hr: Očistite ovaj URL

en: Purge OPcache
hr: Čišćenje OPcache-a

en: Clear Cloudflare cache
hr: Očisti CloudFlare privremeni spremnik

en: Purge Sucuri cache
hr: Očisti Sucuri cache

en: Preload cache
hr: Predučitavanje cachea

en: Purge RocketCDN cache
hr: Očisti RocketCDN cache

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: OPcache purge failed.
hr: Čišćenje OPcachea nije uspjelo.

en: OPcache successfully purged
hr: Čišćenje OPcachea uspješno

en: Activate Imagify
hr: Aktivirajte Imagify

en: Install Imagify for Free
hr: Instalacija besplatne verzije Imagify-a

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
hr: Ubrzajte svoje web stranice i podignite svoj SEO smanjivanjem veličine slika bez gubitka kvalitete koristeći Imagify.

en: More details
hr: Više detalja

en: Sitemap preload: %d pages have been cached.
hr: Predučitavanje mape web-lokacije: %d stranica je cachirano.

en: Sitemap preload: %d uncached pages have now been preloaded. (refresh to see progress)
hr: Predučitavanje mape we-lokacije: %d necachiranih stranica je uspješno predučitano (osvježite kako biste vidjeli napredak)

en: Choose a domain from the list
hr: Odaberite domenu s liste

en: No domain available in your Cloudflare account
hr: Nema dostupnih domena u vašem CloudFlare računu

en: Curl is disabled on your server. Please ask your host to enable it. This is required for the Cloudflare Add-on to work correctly.
hr: Curl je onemogućen na vašem serveru a potreban je za ispravni rad Cloudflare dodatka. Molimo, kontaktirajte svoju hosting kompaniju.

en: Cloudflare email, API key and Zone ID are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
hr: Cloudflare email, API ključ i Zone ID nisu postavljeni. Pročitajte %1$sdokumentaciju%2$s za više informacija.

en: Cloudflare email and API key are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
hr: Cloudflare email i API ključ nisu postavljeni. Pročitajte %1$sdokumentaciju%2$s za više informacija.

en: Connection to Cloudflare failed
hr: Povezivanje s Cloudflare-om neuspjelo

en: The called class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
hr: Pozvana klasa%1$s je <strong>ukinuta</strong> od verzije %2$s! Koristite %3$s umjesto toga.

en: The called class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s!
hr: Pozvana klasa %1$s je<strong>ukinuta</strong> od verzije %2$s!

en: <strong>JS</strong> files with Deferred Loading JavaScript
hr: <strong>JS</strong> datoteke s Odgođenim Učitavanjem JavaScript-e

en: Add URL
hr: Dodaj URL

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
hr: Prije nego što možete uploadati svoju datoteku za uvoz, trebat ćete popraviti sljedeću pogrešku:

en: Choose a file from your computer (maximum size: %s)
hr: Odaberite datoteku s vašeg računala (maksimalna veličina:%s)

en: Your Cloudflare credentials are valid.
hr: Vaši Cloudflare isprave su važeće.

en: Your Cloudflare credentials are invalid!
hr: Vaši Cloudflare isprave su nevažeće!

en: Save and optimize
hr: Spremi i optimiziraj

en: Optimize
hr: Optimiziraj

[ctx: screen-reader-text]
en: Note:
hr: Napomena:

[ctx: screen-reader-text]
en: Performance tip:
hr: Savjet o performansama:

[ctx: screen-reader-text]
en: Third-party feature detected:
hr: Detektirana opcija treće strane:

[ctx: screen-reader-text]
en: Warning:
hr: Upozorenje:

[ctx: button text]
en: Download settings
hr: Postavke preuzimanja

en: Replace site's hostname with:
hr: Zamijenite hostname naziv stranice s:

en: reserved for
hr: rezervirano za

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Images
hr: Slike

en: Add CNAME
hr: Dodaj CNAME

en: Watch the video
hr: Pogledajte video

en: Basic
hr: Osnovno

en: Static Files
hr: Statične Datoteke

en: Advanced
hr: Napredno

en: %1$s %2$s requires at least PHP %3$s to function properly. To use this version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %3$s or higher. If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
hr: %1$s %2$s zahtijeva minimalnu PHP verziju %3$s za ispravno funkcioniranje. Da biste koristili ovu verziju, pitajte svog web hosta kako nadograditi poslužitelj na verziju PHP-a %3$s ili višu. Ako ne možete nadograditi, možete se vratiti na prethodnu verziju pomoću gumba u nastavku.

en: There seems to be an issue validating your license. Please see the error message below. | There seems to be an issue validating your license. You can see the error messages below.
hr[0]: Čini se da postoji problem s provjerom vaše licence. Niže možete vidjeti poruku o pogrešci.
hr[1]: Čini se da postoji problem s provjerom vaše licence. Niže možete vidjeti poruke o pogreškama.
hr[2]: Čini se da postoji problem s provjerom vaše licence. Niže možete vidjeti poruke o pogreškama.

en: Server type:
hr: Vrsta servera:

en: PHP version number:
hr: Verzija PHP-a:

en: WordPress version number:
hr: Verzija WordPressa:

en: Current theme:
hr: Aktivna tema:

en: Current site language:
hr: Trenutni jezik web-lokacije:

en: Active plugins:
hr: Aktivni dodaci:

en: Plugin names of all active plugins
hr: Imena svih aktivnih dodataka

en: Anonymized WP Rocket settings:
hr: Anonimizirane postavke WP Rocketa:

en: Which WP Rocket settings are active
hr: Koje postavke WP Rocketa su aktivne

en: The provided license data are not valid.
hr: Navedeni podaci o licenci nisu valjani.

en: To resolve, please %1$scontact support%2$s.
hr: Za rješavanje, molimo %1$skontaktirajte podršku%2$s.

en: License validation failed. Our server could not resolve the request from your website.
hr: Provjera valjanosti licence nije uspjela. Naš poslužitelj nije mogao riješiti zahtjev s vaše web-lokacije.

en: Try clicking %1$sSave Changes%2$s below. If the error persists, follow %3$sthis guide%4$s.
hr: Pokušajte kliknuti %1$sSpremi promjene%2$s niže. Ako se pogreška i dalje pojavljuje, slijedite %3$sovaj vodič%4$s.

en: License validation failed. You may be using a nulled version of the plugin. Please do the following:
hr: Provjera valjanosti licence nije uspjela. Možda koristite ilegalnu verziju dodatka. Učinite sljedeće:

en: Login to your WP Rocket %1$saccount%2$s
hr: Prijavite se u svoj WP Rocket %1$sračun%2$s

en: Download the zip file
hr: Preuzmite zip datoteku

en: Reinstall
hr: Reinstaliraj

en: If you do not have a WP Rocket account, please %1$spurchase a license%2$s.
hr: Ako nemate WP Rocket račun, molimo %1$skupite licencu%2$s.

en: License validation failed. This user account does not exist in our database.
hr: Provjera valjanosti licence nije uspjela. Ovaj korisnički račun ne postoji u našoj bazi podataka.

en: To resolve, please contact support.
hr: Za rješavanje, kontaktirajte podršku.

en: License validation failed. This user account is blocked.
hr: Provjera valjanosti licence nije uspjela. Ovaj korisnički račun je blokiran.

en: Please see %1$sthis guide%2$s for more info.
hr: Molimo pogledajte %1$sovaj vodič%2$s za više informacija.

en: Your license is not valid.
hr: Vaša licenca nije valjana.

en: Make sure you have an active %1$sWP Rocket license%2$s.
hr: Provjerite imate li aktivnu %1$sWP Rocket licencu%2$s.

en: You have added as many sites as your current license allows.
hr: Dodali ste onoliko web-lokacija koliko to dopušta vaša trenutna licenca.

en: Upgrade your %1$saccount%2$s or %3$stransfer your license%2$s to this domain.
hr: Nadogradite svoj %1$sračun%2$s ili %3$sprenesite licencu%2$s na ovu web lokaciju.

en: This website is not allowed.
hr: Ova web stranica nije dopuštena.

en: Please %1$scontact support%2$s.
hr: Molimo %1$skontaktirajte korisničku podršku%2$s.

en: This license key is not recognized.
hr: Ovaj licencni ključ nije prepoznat.

en: If the issue persists, please %1$scontact support%2$s.
hr: Ako se problem nastavi, molimo %1$skontaktirajte korisničku podršku%2$s.

en: License validation failed: %s
hr: Provjera valjanosti licence nije uspjela: %s

en: Plugin installed successfully.
hr: Dodatak uspješno instaliran.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
hr: Nažalost, ne smijete instalirati dodatke na ovu web-lokaciju.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
hr: Nažalost, to vam nije dopušteno.

en: Plugin install failed.
hr: Neuspjela instalacija dodatka.

en: Go back
hr: Vrati se

en: Optimize CSS delivery for mobile
hr: Optimiziraj isporuku CSS-a za mobilne uređaje

en: Your website currently uses the same Critical Path CSS for both desktop and mobile.
hr: Vaša web lokacija trenutno koristi istu putanju ključnog CSS-a za desktop i za mobilne uređaje.

en: Click the button to enable mobile-specific CPCSS for your site.
hr: Kliknite gumb kako biste omogućili CPCSS za svoju web lokaciju specifičan za mobilne uređaje.

en: This is a one-time action and this button will be removed afterwards. %1$sMore info%2$s
hr: Ovo je jednokratna radnja i ovaj će gumb biti uklonjen nakon toga.%1$sViše informacija%2$s

en: Your site is now using mobile-specific critical path CSS. %1$sMore info%2$s
hr: Vaša web lokacija koristi CSS-ov kritični put za mobilne uređaje.%1$sViše informacija%2$s

en: Generate Mobile Specific CPCSS
hr: Generiraj CPCSS specifičan za mobilne uređaje

en: Critical Path CSS
hr: Kritični CSS put

en: Generate specific Critical Path CSS for this post. %1$sMore info%2$s
hr: Kreiraj kritični CSS put za ovaj post %1$sViše informacija%2$s

en: This post uses specific Critical Path CSS. %1$sMore info%2$s
hr: Ovaj post koristi kritični CSS put. %1$sViše informacija%2$s

en: Revert back to the default CPCSS
hr: Vrati se na zadani CPCSS

en: Return
hr: Povratak

en: WP Rocket feedback
hr: Povratne informacije o WP Rocketu

en: Close
hr: Zatvori

en: May we have a little info about why you are deactivating?
hr: Možemo li dobiti informaciju o tome zašto deaktivirate?

en: %1$sIt is a temporary deactivation.%2$s I am just debugging an issue.
hr: %1$sRadi se o privremenoj deaktivaciji.%2$s Debugiram problem.

en: The plugin %1$sbroke my layout%2$s or some functionality.
hr: Plugin %1$sje razbio izgled moje stranice%2$s ili neku funkcionalnost.

en: My PageSpeed or GTMetrix %1$sscore did not improve.%2$s
hr: Moja PageSpeed ili GTMetrix %1$socjena nije popravljena.%2$s

en: I did not notice a difference in loading time.
hr: Nisam primjetio razliku u vremenu učitavanja.

en: The plugin is %1$stoo complicated to configure.%2$s
hr: Plugin je %1$sprekomplicirano konfigurirati.%2$s

en: My host already has its own caching system.
hr: Moj web-host već ima svoj vlastiti sustav za cachiranje.

en: What is the name of your web host?
hr: Kako se zove vaš web-host?

en: Other
hr: Ostalo

en: Let us know why you are deactivating WP Rocket so we can improve the plugin
hr: Javite nam zašto deaktivirate WP Rocket kako bismo poboljšali dodatak

en: The plugin broke my layout or some functionality
hr: Dodatak je slomio izgled moje web-lokacije ili neku funkcionalnost

en: This type of issue can usually be fixed by deactivating some options in WP Rocket.
hr: Ova vrsta problema obično se može riješiti deaktiviranjem nekih opcija u WP Rocketu.

en: Click "Apply Safe Mode" to quickly disable LazyLoad, File Optimization, Embeds and CDN options. Then check your site to see if the issue has resolved.
hr: Kliknite "Primijeni siguran način" da biste brzo onemogućili opcije LazyLoad, Optimizacija datoteka, Embeds i CDN. Zatim provjerite svoju web-lokaciju da biste vidjeli je li problem riješen.

en: Apply safe mode
hr: Primijeni siguran način rada (safe mode)

en: Safe mode applied.
hr: Siguran način rada primijenjen

en: Review your site in a private/logged out browser window.
hr: Pregledajte svoju web-lokaciju u privatnom / odjavljenom prozoru preglednika.

en: Is the issue fixed? Now you can reactivate options one at a time to determine which one caused the problem. %1$sMore info%2$s
hr: Je li problem riješen? Sada možete ponovo aktivirati opcije jednu po jednu da biste utvrdili koja je uzrokovala problem.%1$sViše informacija%2$s

en: My PageSpeed or GT Metrix score did not improve
hr: Moj PageSpeed ​​ili GT Metrix rezultat nije poboljšan

en: WP Rocket makes your site faster. The PageSpeed grade or GTMetrix score are not indicators of speed.  Neither your real visitors, nor Google will ever see your website’s “grade”. Speed is the only metric that matters for SEO and conversions.
hr: WP Rocket ubrzava vašu web-lokaciju. PageSpeed ​​ocjena ili GTMetrix rezultat nisu pokazatelji brzine. Ni vaši stvarni posjetitelji ni Google neće vidjeti "ocjenu" vaše web-lokacije. Brzina je jedina mjerna vrijednost koja je važna za SEO i konverzije.

en: Yoast, the expert on all things related to SEO for WordPress states:
hr: Yoast, stručnjak za sve stvari vezane za SEO za WordPress navodi:

en: [Google] just looks at how fast your website loads for users, so you don’t have to obsess over that specific score. You have to make sure your website is as fast as you can get it.
hr: [Google] samo gleda koliko brzo se web-lokacija učitava za korisnike, tako da se ne morate opterećivati tim određenim rezultatom. Morate biti sigurni da je brzina vaše web-lokacije najbolja moguća.

en: How to measure the load time of your site: %1$shttps://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/%2$s
hr: Kako izmjeriti brzinu učitavanja vaše stranice: %1$shttps://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/%2$s

en: Why you should not be chasing a PageSpeed score: %1$shttps://wp-rocket.me/blog/the-truth-about-google-pagespeed-insights/%2$s
hr: Zašto se ne biste trebali previše opterećivati PageSpeed ocjenama: %1$shttps://wp-rocket.me/blog/the-truth-about-google-pagespeed-insights/%2$s

en: I did not notice a difference in loading time
hr: Nisam primjetio razliku u vremenu učitavanja

en: Make sure you look at your site while logged out to see the fast, cached pages!
hr: Provjerite jeste li pogledali svoju web-lokaciju dok ste odjavljeni da biste vidjeli brze, cachirane stranice!

en: The best way to see the improvement WP Rocket provides is to perform speed tests. Follow this guide to correctly measure the load time of your website: %1$shttps://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/%2$s
hr: Najbolji način da se vidi poboljšanje koje pruža WP Rocket je provođenje testova brzine. Slijedite ovaj vodič kako biste pravilno izmjerili vrijeme učitavanja vaše web stranice:%1$shttps://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/%2$s

en: The plugin is too complicated to configure
hr: Dodatak je previše kompliciran za konfiguriranje

en: We are sorry to hear you are finding it difficult to use WP Rocket.
hr: Žao nam je čuti da vam je teško koristiti WP Rocket.

en: WP Rocket is the only caching plugin that provides 80% of best practices in speed optimization, by default. That means you do not have to do anything besides activate WP Rocket and your site will already be faster!
hr: WP Rocket je jedini caching plugin koji koristi 80% najboljih praksi u optimizaciji brzine. To znači da ne morate ništa učiniti osim aktivirati WP Rocket i vaše stranice će već biti brže!

en: The additional options are not required for a fast site, they are for fine-tuning.
hr: Dodatne opcije nisu potrebne za brze stranice, one su za fino podešavanje.

en: To see the benefit WP Rocket is already providing, measure the speed of your site using a tool like Pingdom: %1$shttps://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/%2$s
hr: Da biste vidjeli korist koju pruža WP Rocket, izmjerite brzinu vaše web stranice pomoću alata kao što je Pingdom: %1$shttps://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/%2$s

en: Send & Deactivate
hr: Pošalji i deaktiviraj

en: Cancel
hr: Poništiti

en: Skip & Deactivate
hr: Preskoči i deaktiviraj

en: Enable Google Font Optimization
hr: Uključi optimizaciju Google fontova

en: Improves font performance and combines multiple font requests to reduce the number of HTTP requests.
hr: Poboljšava performanse fonta i kombinira više zahtjeva za font kako bi se smanjio broj HTTP zahtjeva.

en: Google Fonts Optimization is now enabled for your site. %1$sMore info%2$s
hr: Optimizacija Google Fontova je uključena za vašu web stranicu. %1$sViše informacija%2$s

en: Optimize Google Fonts
hr: Optimiziraj Google Fontove

en: Clear cache after
hr: Očisti cache nakon

en: CSS & JavaScript
hr: CSS i JavaScript

en: Import settings
hr: Uvezi postavke

[ctx: Active state of checkbox]
en: On
hr: Uključeno

[ctx: Inactive state of checkbox]
en: Off
hr: Isklj.

en: Add-on status
hr: Status dodatka

en: Modify options
hr: Izmijenite opcije

en: Purges RocketCDN cached resources for your website. %s
hr: Čisti  RocketCDN cachirane resurse za vašu web stranicu. %s

en: Learn more
hr: Saznaj više

en: Clear all RocketCDN cache files
hr: Očisti sve RocketCDN cache datoteke

en: Purges cached resources for your website. %s
hr: Čisti cachirane resurse za vašu web-lokaciju. %s

en: Clear all Cloudflare cache files
hr: Očisti sve Cloudflare cache datoteke

en: Congratulations!
hr: Čestitamo!

en: WP Rocket is now activated and already working for you.
hr: WP Rocket je sada aktiviran i spreman za rad.

en: Your website should be loading faster now!
hr: Vaša bi se web-lokacija trebala već brže učitavati!

en: To guarantee fast websites, WP Rocket automatically applies 80% of web performance best practices.
hr: Kako bi se zajamčile brze web stranice, WP Rocket primjenjuje 80% najboljih praksi za web performanse.

en: We also enable options that provide immediate benefits to your website.
hr: Omogućujemo i opcije koje pružaju trenutačnu korist vašoj web-lokaciji.

en: Continue to the options to further optimize your site!
hr: Nastavite do opcija za daljnju optimizaciju vaše web-lokacije!

en: My Account
hr: Moj račun

en: Refresh info
hr: Osvježi informacije

en: Expiration Date
hr: Datum isteka

en: View my account
hr: Pogledaj moj račun

en: Quick Actions
hr: Brze radnje

en: Remove all cached files
hr: Ukloni sve cachirane datoteke

en: Start cache preloading
hr: Počni predučitavanje cachea

en: Purge OPCache content
hr: Očisti OPCache sadržaj

en: Purge OPCache
hr: Očisti OPCache

en: Regenerate Critical CSS
hr: Obnovi ključni CSS

en: Frequently Asked Questions
hr: Učestalo postavljana pitanja

en: Still cannot find a solution?
hr: Još uvijek ne možete pronaći rješenje?

en: Submit a ticket and get help from our friendly and knowledgeable Rocketeers.
hr: Otvorite ticket i zatražite pomoć od naše stručne ekipe.

en: Ask support
hr: Pitajte korisničku podršku

en: Backup your database before you run a cleanup!
hr: Backupirajte bazu podataka prije nego što pokrenete čišćenje!

en: Once a database optimization has been performed, there is no way to undo it.
hr: Nakon što je izvršena optimizacija baze podataka, nema načina da je poništite.

en: Save Changes and Optimize
hr: Spremi promjene i optimiziraj

en: %1$sWP ROCKET%2$s created %3$sIMAGIFY%4$s %1$sfor best-in-class image optimization.%2$s
hr: %1$sWP ROCKET%2$s je kreirao %3$sIMAGIFY%4$s %1$sza najbolju optimizaciju slika.%2$s

en: Compress image to make your website faster, all while maintaining image quality.
hr: Komprimirajte sliku da biste učinili web-lokaciju bržom a pritom zadržali kvalitetu slike.

en: More on Imagify:
hr: Više na Imagify:

en: Imagify Plugin Page
hr: Stranica Imagify dodatka

en: Imagify Website
hr: Imagify web-lokacija

en: Review of Image Compression Plugins
hr: Pregled dodataka za kompresiju slika

en: Install Imagify
hr: Instaliraj Imagify

en: WP Rocket was not able to automatically validate your license.
hr: WP Rocket nije mogao automatski potvrditi valjanost vaše licence.

en: Follow this %1$s, or contact %2$s to get the engine started.
hr: Slijedite %1$s, ili kontaktirajte %2$sza pokretanje motora.

en: %1$s%2$s%3$ssupport%4$s
hr: %1$s%2$s%3$spodrška%4$s

en: Clear all Sucuri cache files
hr: Obrišite sve Sucuri cache datoteke

en: Files size: %1$s. Number of entries: %2$s.
hr: Veličina datoteke: %1$s. Broj unosa: %2$s.

en: %1$sDownload the file%2$s.
hr: %1$sPreuzmi datoteku%2$s.

en: %1$sDelete the file%2$s.
hr: %1$sIzbriši datoteku%2$s.

en: Export settings
hr: Izvezi postavke

en: Download a backup file of your settings
hr: Preuzmite sigurnosnu kopiju svojih postavki

en: Download settings
hr: Postavke preuzimanja

en: Rollback
hr: Povratak postavki

en: Has version %s caused an issue on your website?
hr: Je li verzija %s uzrokovala problem na vašoj web-lokaciji?

en: You can rollback to the previous major version here.%sThen send us a support request.
hr: Možete se vratiti na prethodnu verziju ovdje.%sZatim pošaljite zahtjev za podršku.

en: Reinstall version %s
hr: Reinstaliraj verziju %s

en: Debug mode
hr: Način otklanjanja pogrešaka (debug)

en: Create a debug log file.
hr: Kreiraj debug log datoteku.

en: Getting Started
hr: Kako započeti

en: Getting Started with WP Rocket
hr: Početak rada s WP Rocketom

en: Finding the Best Settings for Your Site
hr: Pronalazak najboljih postavki za vašu web stranicu

en: How to Check if WP Rocket is Caching Your Site
hr: Kako provjeriti da li WP Rocket cachira vašu web stranicu

en: How to Measure the Speed of Your Site
hr: Kako izmjeriti brzinu učitavanja vaše web stranice

en: Troubleshooting Display Issues with File Optimization
hr: Rješavanje problema  prikaza prilikom optimizacije datoteka

en: How to Find the Right JavaScript to Exclude
hr: Kako pronaći pravi JavaScript za isključivanje

en: How External Content Slows Your Site
hr: Kako vanjski sadržaj/resursi usporavaju vašu web stranicu

en: How Preloading Works
hr: Kako funkcionira predučitavanje

en: Set Up the Cloudflare Add-on
hr: Postavljanje Cloudflare dodatka

en: WP Rocket Settings
hr: WP Rocket postavke

en: version %s
hr: verzija %s

en: Show Sidebar
hr: Prikaži bočnu traku

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect %1$sif granted permission.%2$s
hr: U nastavku se nalazi detaljan pregled svih podataka koje će WP Rocket prikupiti%1$sako dobije dozvolu.%2$s

en: WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
hr: WP Rocket nikada neće prenijeti imena domena ili adrese e-pošte (osim za provjeru licence), IP adrese ili API ključeve treće strane.

en: Activate Rocket analytics
hr: Aktiviraj Rocket analitiku

en: It is a great starting point to fix some of the most common issues.
hr: To je izvrsna polazna točka za rješavanje nekih od najčešćih problema.

en: Read the documentation
hr: Pročitaj dokumentaciju

en: What WP Rocket Does For You By Default
hr: Što WP Rocket radi prema zadanim postavkama

en: How to correctly measure your website’s loading time
hr: Kako točno izmjeriti vrijeme učitavanja web-lokacije

en: Check our tutorial and learn how to measure the speed of your site.
hr: Provjerite naš vodič i saznajte kako mjeriti brzinu učitavanja vaše web stranice.

en: Learn how to use best practices to correctly measure your site's performance.
hr: Saznajte kako koristiti najbolje postupke za točno mjerenje performansi vaše web-lokacije.

en: Read our guide
hr: Pročitajte naš vodič

en: Why Google PageSpeed grade should not matter
hr: Zašto Google PageSpeed ​​ocjena ne bi trebala biti važna

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: You have not activated logged-in user cache.
hr: Niste aktivirali cachiranje za logirane korisnike.

en: Use a private browser to check your website's speed and visual appearance.
hr: Pomoću privatne/incognito kartice preglednika provjerite brzinu i izgled vaše web-lokacije.

en: Need Help?
hr: Trebate pomoć?
